Peeling naturalny – dlaczego warto go stosować?

Skóra to nasza naturalna tarcza ochronna. Każdego dnia gromadzi się na niej kurz, pot, sebum czy złuszczający się naskórek. Aby skóra była długo piękna, jędrna i promienna, należy o nią dbać, regularnie usuwając te zanieczyszczenia. Nie zawsze wystarczy tu zwykłe mydło, żel do mycia czy płyn micelarny. Czasem należy sięgnąć po peeling.

Rodzaje peelingów

Drogerie oferują niezliczoną ilość kosmetyków, określanych jako peelingi. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Peeling mechaniczny – to zwykle rodzaj żelu lub mydła w płynie z drobinkami ściernymi, mającymi za zadanie mechanicznie złuszczyć martwy naskórek. Staraj się wybierać peelingi z naturalnymi cząsteczkami – unikaj takich zawierających mikroplastik, gdyż przyczyniają się one do zanieczyszczenia środowiska, a oczyszczalnie ścieków nie są w stanie wyłapać drobinek o tak małej średnicy, jaka występuje zwykle w tego rodzaju kosmetykach.

Peeling enzymatyczny – zamiast drobinek ściernych zawiera delikatne enzymy, rozpuszczające i zmiękczające martwy naskórek. W jego konsystencji nie wyczujesz żadnych grudek, ale jeśli masz delikatną skórę, wypróbuj najpierw jego działanie na małym obszarze.

Peeling naturalny https://biozdrowy.pl/pl/ – to peeling zawierający tylko naturalne składniki. Dodatkowo, taki peeling można wykonać samemu, komponując go z odżywczych olejów (olej kokosowy, oliwa, olejki zapachowe) i dodając drobinki ścierne – mogą to być zmielone ziarna kawy, cynamon, sól morska, cukier, drobno zmielone migdały. Ograniczeniem jest tylko nasza fantazja.

Zatem może warto włączyć peeling do codziennej rutyny dbania o skórę?

Przez addmin1gfd$ Uroda 0 komentarze/y

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *