Jak przechowywać nasiona marihuany?

Wilgotność powietrza

Każdy z nas doskonale wie, że z roślinami bywa różnie. Czy to z nasionami marihuany czy też z każdymi innymi roślinami. Każda roślina już wyrośnięta jak i także jej nasiona mają inne wymagania. Wymagania są w zasadzie indywidualne. Należy to sobie powiedzieć jasno i wyraźnie. Gdy zajmujemy się uprawą marihuany, to powinniśmy rozeznać się w tej kwestii jakie warunki nasionom powinniśmy zapewnić, aby cieszyć się nimi przez długi okres oraz uzyskać jeszcze z nich jak największe plony. Na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na samą wilgotność powietrza. Nasiona marihuany obowiązkowo powinny być przechowywane w suchych jak i także w jednocześnie chłodnym miejscu. Bardzo duże skoki wilgotności powietrza jak i także temperatury na pewno szkodzą. Rozwiązaniem zdecydowanie najlepszym jeśli chodzi oczywiście już o przechowywanie samych nasion, jest ich włożenie do plastikowego jak i także szczelnie zamkniętego pojemnika. Dodatkowo pojemnik ten powinien być przechowywany w ciemności. Nasiona marihuany są organizmami żywymi. Podczas ich przechowywania znajdują się w fazie tak zwanego spoczynku. Nasiona marihuany po kontakcie z wilgocią uwalniają odżywcze substancje. Zawarte są one w nasionach oraz rozpoczyna się proces kiełkowania. Wilgotność powietrza nie powinna przekraczać dziewięciu procent, w miejscu gdzie przechowujemy nasiona marihuany.

Najlepiej – opakowania próżniowe

Wszystkie nasiona marihuany powinny być pakowane próżniowo. Łatwo jest się domyśleć, że póki opakowanie nie pozostanie otwarte, to jak gdyby sprawa wilgoci naprawdę nie jest istotna. Jednak w każdym bądź razie zalecane jest tak czy siak przechowywanie nasiona w ciemnym miejscu. Najlepiej gdyby to miejsce było także obowiązkowo chłodne.

Jaka najlepiej temperatura?

Nie da się ukryć, że nasiona marihuany znoszą bardzo dobrze niskie temperatury. Miejscem najlepszym do przechowywania nasion jest nic innego jak zamrażalnik czy też lodówka. Gdy nasiona przechowujemy w lodówce, to najlepiej nie wyciągać ich zbyt często, a najlepiej w ogóle. Dlaczego w ten sposób jest to zalecane? Takowe postępowanie wywołuje skoki temperatury, które niestety działają negatywnie na nasze nasiona. Należy dać nasionom się zaaklimatyzować w opakowaniu. Po to, aby bardzo spokojnie osiągnęły pokojową temperaturę.

A jak to jest z tym światłem?

Światło właśnie podobnie jak wilgoć i temperatura jest czynnikiem, który jest odpowiedzialny na proces tak zwanego kiełkowania nasion. Zdecydowanie lepiej jest unikać wystawiania nasiona w sposób bezpośredni na światło. W ten właśnie sposób zdolność kiełkowania jak i także długotrwałość samych nasion jak najbardziej pozostaje optymalna. Jak najbardziej każdy hodowca czy to początkujący czy też już taki z doświadczeniem powinien zwracać na wszystkie powyżej wymienione czynniki uwagę. Bez tego naprawdę możemy mieć kłopot z utrzymaniem naszych nasion marihuany na wysokiej jakości. Nasiona marihuany jak widać wcale takie łatwe w przechowywaniu nie są.

Źródło informacji https://www.taniesianie.pl/