Leczenie kanałowe kiedyś i dziś

Próchnica niszczy tkanki zęba. W wyniku tego procesu dochodzi do ostrych lub przewlekłych stanów zapalnych zęba. Uciążliwy ból skłania do wizyty w gabinecie stomatologicznym, gdzie może zajść konieczność przeprowadzenia leczenia kanałowego.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Po wykonaniu wstępnego zdjęcia rentgenowskiego i znieczulenia miejscowego dentysta usuwa zainfekowane tkanki. Jeśli doszło już do procesu ropnego, zazwyczaj pierwsza wizyta kończy się włożeniem lekarstwa w celu opanowania ostrego procesu zapalnego. Na następnej wizycie odbywa się zasadnicze leczenie kanałowe Kraków, które polega na opracowaniu kanałów, ich kilkakrotnym płukaniu, dezynfekowaniu, osuszeniu i wypełnieniu.

Leczenie kanałowe w przeszłości

Leczenie to nie należy do łatwych. Pole zabiegowe jest małych rozmiarów, trudno dostępne i słabo oświetlone. W przeszłości dentyści posługiwali się ręcznymi pilniczkami, mieli do dyspozycji bardzo proste systemy do płukania, a leczenie kanałowe trwało długo i nie dawało pewności, że zakończy się sukcesem.

Leczenie kanałowe dzisiaj

W nowocześnie wyposażonym gabinecie stomatologicznym przeprowadza się leczenie kanałowe Kraków na zupełnie innym poziomie. Znieczulenie miejscowe wykonuje się tradycyjnie lub komputerowo. Dentysta ma do dyspozycji zestawy maszynowych pilniczków z niklu i tytanu, roztwory do płukania aktywuje laserem lub ultradźwiękami, a do pomiaru długości kanałów korzysta z endometru. Dla lepszego widzenia stosuje okulary powiększające lub pracuje pod mikroskopem.

Ewolucja metod leczenia kanałowego na przestrzeni lat umożliwiła precyzję i skróciła czas przeprowadzanego zabiegu.

 

 

Przez addmin1gfd$ Zdrowie 0 komentarze/y

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *