Jak dbać o oczy w każdym wieku?

Oczy są dla każdego z nas bardzo istotne, jednakże na co dzień zapominamy o tym i traktujemy je jak coś oczywistego, traktując je wraz z upływem wieku musimy jednak otaczać je coraz większą opieką. Im wcześniej zaczniemy traktować nasze oczy lepiej, tym bardziej będzie to procentować w przyszłości.

Traktowanie

Ważne, by nie narażać wzroku na dodatkowy wysiłek. Promieniowanie UV, czytanie przy słabym oświetleniu, długie godziny przed komputerem czy innymi urządzeniami elektronicznymi, zła higiena – to wszystko może wpłynąć na zdrowie naszych oczu, a także na komfort i jakość widzenia.

Gdy jesteśmy młodzi, często nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo nasze zdrowie wraz z wiekiem może ulec pogorszeniu i że to jak traktujemy narząd wzroku w młodym wieku, może odbić się w przyszłości. Tymczasem nadmierna eksploatacja wzroku i niewłaściwe obchodzenie się z naszymi oczami może objawić się chorobą dopiero po latach.

Jeśli jesteśmy użytkownikami soczewek kontaktowych, bardzo istotne jest też odpowiednie obchodzenie z soczewkami, ich pielęgnacja, użytkowanie. Jeśli będziemy używać soczewek kontaktowych zgodnie z ich przeznaczeniem, będziemy cieszyć się zdrowiem oczu.

Witaminy

Dieta bogata w różne witaminy jest bardzo istotną kwestią, nie tylko dla oczu, ale dla całego organizmu. Warto jeść produkty bogate w luteinę, witaminę A, B6, C, E, cynk, miedź, czy kwasy omega 6. Dietę wzbogaćmy w pieczywo pełnoziarniste, jogurty naturalne, twarogi czy śmietanę. Warto też jeść borówki, jagody, brokuł, szpinak czy marchew i pomidory.

Suplementy

Jeśli zdajemy sobie sprawę z tego, że w naszej diecie zbyt mało jest produktów zawierających witaminy zdrowe dla naszych oczu, nieco mniej zdrowym rozwiązaniem są suplementy diety, czyli tzw. witaminy w tabletkach. W ten sposób jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi potrzebnych właściwości w sposób sztuczny, jednak jest to lepsze niż w ogóle zaniedbać tę kwestię.

Pamiętajmy, im we wcześniejszym wieku zaczniemy dbać o nasze oczy, tym mamy większe szanse być zdrowsi również w późniejszych latach.

 

Przez addmin1gfd$ Zdrowie 0 komentarze/y

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *