Brak porannej erekcji – czy to powód do zmartwienia?

Ranek z erekcją

U większości mężczyzn niemających problemów ze zdrowiem, zaraz po przebudzeniu występuje erekcja. Można powiedzieć, że penis jest aktywny i gotów do działania, zanim jeszcze obudzi się jego właściciel. Z upływem czasu ranna aktywność penisa słabnie, a może i zaniknąć. Czy jest to powód do zmartwień? Czy trzeba z tym coś zrobić? Mało który mężczyzna wie, że erekcja rankiem to nie początek aktywności penisa danego dnia, ale zakończenie jego aktywności, której apogeum przypada w nocy. U przeciętnie zdrowego mężczyzny każdej nocy dochodzi do kilku wzwodów, a każdy trwa około trzydziestu minut. Wszystko dzieje się podczas snu, tak, że mężczyzna nie jest tego świadomy. Jest to zupełnie naturalne, a ranna erekcja nie ma nic wspólnego z koniecznością opróżnienia pełnego pęcherza, co już dawno udowodniły liczne badania naukowe. Poranna erekcja, to aktywność męskiego narządu płciowego, która ma miejsce w fazie snu nazywanej rem. Jest to najgłębsza faza snu, w której przed oczami śpiących przesuwają się różne obrazy, sami śpiący wykonują różne czynności, słyszą dźwięki itp. Wielu naukowców twierdzi, że ranki z erekcją są oznaką dobrego zdrowia mężczyzny i dobrego stanu jego organizmu. Brak porannych wzwodów nie powinien jednak niepokoić. Fakt, że nie występują nie jest jednoznaczny z pogarszaniem się ogólnego zdrowia mężczyzny.

Poranna erekcja a wiek

Jak pokazują liczne badania naukowe, z poranną erekcją mają do czynienia mężczyźni w każdym wieku. Zjawisko to dotyczy mężczyzn młodych, dojrzałych i starszych. Z biegiem lat ranne erekcje mogą trwać krócej, nie powinny jednak zanikać całkowicie. Nocne i poranne wzwody są tym, o co pytani są mężczyźni zgłaszający się do specjalistów z powodu kłopotów z erekcją w trakcie stosunków. Lekarze pytają o częstotliwość i natężenie rannych erekcji.

Gdy erekcja szwankuje nie tylko rano

U mężczyzn, którzy zauważają u siebie przewlekły brak erekcji zarówno rano, jak i w kontakcie z partnerką, na ogół stwierdza się fizyczne przyczyny takiego stanu. Mogą być to choroby układu moczowego, choroby prostaty lub schorzenia ogólnoustrojowe, takie jak miażdżyca, choroba wieńcowa, cukrzyca, nadciśnienie, nadwaga i inne.

Więcej informacji na https://www.aptekakamagra.pl/

Przez addmin1gfd$ Uncategorized 0 komentarze/y

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *